Abrahams: “Dwing ons geen dingen te doen, die wij niet graag zouden willen doen”

NDP-ondervoorzitter Abrahams in gesprek met partijgenoten. Foto: Suriname Herald
Shoeket logo

Bron: Suriname Herald

30 November 2019 10:15

Voor mij lezen

“Dwing ons geen dingen te doen, die wij niet graag zouden willen doen.” Zo liet NDP-ondervoorzitter Ramon Abrahams zich gisteravond uit tijdens een spoed kadervergadering over de veroordeling van president en NDP-voorzitter Desi Bouterse. De krijgsraad veroordeelde Bouterse vrijdag voor een gevangenisstraf van twintig jaar in het 8-decemberstrafproces.

Abrahams gaf aan dat deze boodschap voor de mensen is die weten wat ze gedaan hebben. Volgens de politicus mogen degenen voor wie deze boodschap bestemd is, het vertalen zoals ze willen. De partijtopper zegt niet wakker te liggen van de oproep van de politieke tegenstanders die vinden dat Bouterse als president na zo een veroordeling de eer aan zichzelf moet houden.

President Bouterse komt zaterdag op zondag aan in Suriname. Hij legt uit dat er na de aankomst van de president verdere instructies gegeven zullen worden. De partij heeft haar sympathisanten opgeroepen om de president op de Johan Adolf Pengel-luchthaven een warm onthaal te geven.

Hij noemt het onvoorstelbaar dat de tegenstanders gewacht hebben, totdat Bouterse op staatsbezoek was om hem te veroordelen. Wat duidelijk moet zijn, is dat president Bouterse een democratisch gekozen president is. Hij heeft tot tweemaal toe het mandaat gehad om het land te leiden. “Dit is een puur politieke zaak. Daarom zal de NDP een politiek antwoord geven op deze zaak.”

Het is naar zeggen van de partijondervoorzitter nog nooit voorgekomen in de wereld dat een zittende president is veroordeeld. Hij liet duidelijk weten dat de paarse partij dit nooit zal accepteren. Met het grootste onthaal van de president later dit weekend wil de NDP naar zeggen van Abrahams nationaal en internationaal aantonen, dat het volk nog steeds achter Bouterse staat.

Abrahams hield de structuren voor dat er op dit moment een paar a-nationale mensen bezig zijn om zaken in de war te brengen. Terwijl we bezig waren te zoeken naar het nieuws ging premier Mark Rutte van Nederland al in op de veroordeling van Bouterse.

De partijleden zijn opgeroepen om vanaf nu de politieke strijd aan te gaan en te laten zien dat de NDP bij de komende verkiezingen groter uit te bus zal komen. Abrahams riep zijn partijleden op om zich correct te gedragen. De partij zal verdergaan, zegt Abrahams.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel